Благовісник

5 порад для молодого лідера

1. Навчися йти за…

Прагнення лідерів — провадити інших. У цьому нічого поганого. Зрештою, навіть апостол Павло в Першому посланні до Тимофія стверджує, що бажання вести за собою, бути старшим — це добра річ (див. 1Тим.3:1).

Той же Павло пише, як лідер має виглядати: «Будьте моїми послідовниками, як і я (послідовник) Христа» (1Кор.11:1). Іншими словами, бути християнським лідером — це вміння виконувати конкретне діло, коли гордість від факту, що ти очільник, замінюється на смирення того, хто «йде за», позаду, наслідує.

Дуже важливо, щоб молоді лідери навчилися насамперед «іти за» старшим, перш ніж самі стануть когось провадити. Ідеться не тільки про науку наслідування Ісуса, але й про слідування за тими, кого Він над нами настановив. Доки ми не віднайдемо радості в такому житті — у нас немає готовності бути лідером. Сама лиш гординя.

2. Знайди провідника

Великі лідери ніколи не перестають навчатися. Керуючи великими колективами, важливими проектами, вони постійно залишаються відкритими до порад своїх наставників. Варто пам’ятати, що вчитися ніколи не пізно (і ніколи не зарано).

Дозвольмо, щоби провідник говорив нам правду ясно й відважно. Учімося не тільки на прикладах успіхів, але також і на помилках та невдачах.

3. Закінчуй те, що розпочав

Один із золотих принципів у ділі головування каже так: «Роби все, що тобі під силу, аби завершити те, що розпочав». Не бракує у світі молодих, енергійних людей, які перескакують від однієї справи до іншої, і зрештою не завершують жодної.

Здається, що це питання характеру, яке сильно підриває нашу авторитетність в очах тих, кого ми збираємося очолювати. Досвід показує, що невміння доводити до завершення розпочаті справи може супроводжувати нас ціле життя, стаючи з часом все більш і більш болючою проблемою.

Закінчуймо те, що розпочали, без огляду на те, скільки нам це коштує та як сильно ми хочемо це покинути. І робімо все добре. Абияк зроблена справа не вважається завершеною.

4. Визнач свої цілі та йди до них послідовно

Цей принцип, здається, аж надміру очевидний. Проте варто його навести, нагадуючи, що великі справи не звершуються за одну ніч. Ми не станемо мудрішими, талановитішими, більш тренованими та розвинутими духовно, більш дисциплінованими тощо — за кілька днів.

Ти будеш тим, ким вирішив стати. Твоя особистість, а в підсумку й все твоє життя, буде відображенням цього рішення. Присвяти хвилину, щоб відповісти на це важливе запитання, знаючи, що кожен щоденний вибір і рішення попровадить до омріяної мети.

5. Не чекай на запрошення

Я мав нагоду познайомитися з людьми, які планували в житті великі речі. На жаль, їм бракувало конкретних дій. Уже тепер, сьогодні, ми можемо розпочати нашу ходу у визначеному напрямку.

У тебе є ідея для власного бізнесу? Прекрасно. Почни діяти. Навіть якщо за півроку виявиться, що ця ініціатива не принесла жаданого прибутку, то ти все одно збагатився, набувши досвіду. Безконечне читання підручників з економіки ніколи не дасть тобі цього знання. Те ж саме й з іншими прагненнями.

Хочеш присвятити час місіонерській справі? Чудово. Розпочни вже сьогодні допомагати людям, починаючи з тих, хто найближче до тебе. Подивися, які плоди дає твоя діяльність. Може, навчишся чогось такого, що зможеш використати в далеких місійних краях. Увесь фокус у тому, щоб ти вмів розпочати на тому місці, де перебуваєш зараз. Не чекай на запрошення.

Кілька цих простих думок, як на мене, творять монолітну цілісність. Вони спонукують до смирення, витривалості, відваги та надії. Без огляду на те, близька нам реальність лідерства чи далека — наведені поради заохочують свідомо проживати життя.

Ярослав МІКУЧЕВСЬКИЙ,
CREDO

"Благовісник", 4,2022